اخبار مجموعه درینه
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست
بازاریابی تعاملی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟ هنگامی که "بازاریابی تعاملی" به گوشتان می‌خورد چه چیز به ذهنتان می‌رسد؟ استفاده از نظرسنجی در محتوا، استفاده از آزمون در محتوا، استفاده از اینفوگرافیک یا
با پیشرفت و تکامل تکنولوژی تمامی بخش‌ها زندگی دستخوش تحولات آن می‌شوند که یکی از این بخش‌ها نیز دنیای بازاریابی است. هنگامی که خود را با مفهوم بازاریابی دیجیتالی هماهنگ نماییم در پیش روی خود با مفاهیم انقلابی دیگری مانند واقعیت مجازی نیز رو به رو خواهیم شد.
بخش قابل توجهی از جستجوهای گوگل مربوط به مکانی خاص است. مردم میلیون‌ها بار در روز چیزهایی مانند مکان رستوران‌ها و شیرینی فروشی ها و.. در یک شهر یا یک مکان تفریحی را جست‌وجو می‌کنند. به همین دلیل موقعیت مکانی برای وب‌سایت شما اهمیت زیادی دارد.
یکی از بازارهایی که به دلایل پیچیدگی محصول و جوان بودن سن بازار هدف در جستجوی محتوای بیشتر است، بازار خودرو میباشد و بازاریابی محتوایی که یک ابزار حیاتی برای هر کسب و کاری است می تواند در صنعت خودرو تاثرگذار باشد.
بازارایابی محتوایی نقش مهمی در در بازاریابی ایفا می‌کند اما یکی از مشکلات آن این است که از چه شاخص کلیدی عملکرد (KPI) برای اندازه‌گیری میزان موفقیت و تحقق برنامه ها می‌توان استفاده کرد. مهم‌تریم مساله داشتن اهداف روشن است که با توجه به نتایج بتوان KPI متناسب را تعیین کرد.
ولید محتوا بدون استراتژی یعنی تولید محتوای بی‌هدف و همان «پَرت‌کردن محتوا» که در بالا به آن اشاره کردم. این مسئله فقط باعث هدر رفتن هزینه، انرژی و تلاش نیست، بلکه می‌تواند اثرات منفی‌ای را در خود پنهان کرده باشد. برای مثال ممکن است در پیام‌های بازاریابی شما اختلال ایجاد کند ...
احتمالا شما هم زیاد شنیده اید که محتوا به مانند یک پادشاه است اما در عین حال می‌دانیم که در اکثر موارد یک محتوا به تنهایی نمی‌تواند تغییری ایجاد کند. اما چه تفاوتی بین داشتن استراتژی و متناسب بودن آن با کسب و کار است؟
استراتژی محتوا چیست؟ استراتژی محتوا یعنی آفریدن، رساندن و مدیریت عمل‌کرد محتوا. به این معنا که چارچوبی که از فرآیندهای پیش از آفرینش محتوا آغاز می‌شود، هنگام رساندن محتوا به مخاطب هدف در جریان است و پس از رسیده شدن به مخاطب نیز در مدیریت کارکردی محتوا وجود دارد.
بازاریابی محتوایی قطعا یک ابزار مهم برای بازاریابی است و هرچقدر که زودتر مدیران کسب و کارها متوجه اهمیت آن شوند قطعا می‌توانند مسیر بهتری را در بازار طی کنند. معمولا بازار هدف، محتوایی را که تنها تلاش می‌کند مخاطب را جلب آن برند و بالابردن نام آن نماید را نمی پسندد و در عوض به دنبال محتوایی هستند که اطلاعات مفیدی در اختیارشان بگذارد و سرگرم کننده باشد.
تولید محتوا چیست؟ تولید محتوا یعنی ایجاد نظام‌مند محتوا برای هدفی خاص. ایجاد کردن محتوا به هر شکل، الزاماً به معنای تولید محتوا نیست، چراکه تولید محتوا بدون هدف هدررفت تلاش و هزینه است. یک کارخانه را در نظر بگیرید، اگر آن کارخانه کالایی را تولید که برای آن کالا هدفی خاص تعریف نشده باشد، و تولید نظام‌مند نباشد...
در دنیای امروز که رقابت در حوزه بازاریابی آنلاین بسیار زیاد است. پیدا کردن راه های جدید برای شناساندن محصول و خدمات کسب و کار شما شاید کار ساده‌ای نباشد. یکی از جنبه‌های کلیدی برای حضور موثر در دنیای آنلاین و رونق کسب و کار شما ویدیو است.
محتوای دیجیتال بر حسب نوع، به چهار دسته تقسیم می‌شود: نوشته، تصویر، صدا و ویدئو. می‌توان گفت هر محتوایی در یکی از این چهار دسته جای می‌گیرد. البته شاید با پیشرفت فناوری و توسعه دنیای دیجیتال، شکل دیگری از محتوا پدید بیاید که اتصالی باشد ...
  1